16 listopad 2022

W strugach deszczu służby przeszukują teren wokół Przewodowa

zdjęcie: W strugach deszczu służby przeszukują teren wokół Przewodowa / fot. PAP
fot. PAP
Cały czas na miejscu w Przewodowie, gdzie we wtorek spadł pocisk pracują funkcjonariusze różnych służb. W strugach deszczu przeszukują w środę teren miejscowości m.in. okoliczne pola.
REKLAMA

W Przewodowie znajduje się w środę nadal dużo funkcjonariuszy policji, którzy zabezpieczają odgrodzony teren w promieniu ok. 500 m od suszarni zbóż, w której doszło we wtorek do eksplozji. Co chwilę w obu kierunkach przejeżdżają radiowozy na sygnałach.

Na okolicznych polach, poza strefą odgrodzenia można było zauważyć funkcjonariuszy, którzy ubrani w ciemne peleryny chroniące przed deszczem, przeszukują okolice. W ręku mieli urządzenie przypominające GPS. Można było odnieść wrażenie, że krok po kroku dokładnie coś sprawdzają.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka mówił wcześniej PAP, że na miejscu są również pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. W Przewodowie pracują służby, z którymi jest w stałym kontakcie.

Od wtorkowego wieczoru okolica miejsca eksplozji jest wydzielona i pilnowana przez policję. Przy wjeździe do Przewodowa stoją radiowozy i policjanci, którzy dopiero po zweryfikowaniu tożsamości przepuszczają dalej jedynie mieszkańców i służby.

W środę została podjęta decyzja o zamknięciu szkoły i odwołaniu lekcji dla uczniów. W placówce zorganizowano pomoc psychologiczną dla uczniów i mieszkańców. Na terenie gminy Dołhobyczów wprowadzono trzydniową żałobę w związku ze śmiercią dwóch mężczyzn.

Na miejscu jest dużo mediów z Polski i z zagranicy. (PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Sosnowiec
-7.3°C
wschód słońca: 07:10
zachód słońca: 16:44
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sosnowcu

kiedy
2023-02-11 19:00
miejsce
Komin Music Cafe, Sosnowiec, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-12 16:00
miejsce
Sala Widowiskowo - Koncertowa...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-13 19:00
miejsce
Księgarnia, Sosnowiec, Stanisława...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-14 17:00
miejsce
Sala Widowiskowo - Koncertowa...
wstęp biletowany