patronat medialny

Gol Chełmża najlepszy w kolejnym turnieju z cyklu O Puchar Niepodległości. Wielka frajda dla młodych piłkarzy

fot. nadesłane
Młodzi piłkarze Gola Chełmża zwyciężyli w trzecim turnieju z cyklu „O Puchar Niepodległości”. Gracze z Chełmży, którzy okazali się najlepsi w turnieju rozgrywanym w Grudziądzu, zapewnili sobie awans do wielkiego finału.
Przypomnijmy, że to już trzeci z turniejów – w pierwszym w Golubiu-Dobrzyniu triumfowała Olimpia Wtelno, a w drugim, który odbył się w Chełmnie, najlepsza była Wda Świecie.

Gracze z Chełmży w decydujących meczach zmierzyli się z drużynami JSS Toruń – w półfinale wygrali 3:0 z drugim zespołem, a w finale, po niezwykle zaciętym spotkaniu, okazali się lepsi od pierwszej drużyny JSS Toruń. Spotkanie zakończyło się remisem 4:4, ale gracze Gola triumfowali w rzutach karnych 2:1.

Zacięty finał był świetnym podsumowaniem tego turnieju, który stał na naprawdę dobrym poziomie. Gratulacje dla zwycięzców, ale i pokonani w finale pokazali bardzo duże umiejętności – mówi Patryk Tyryłło, prezes Fundacji Aktywni dla Polski, która jest organizatorem cyklu.

Królem strzelców turnieju w Grudziądzu został Jan Zygmunt (Gol Chełmża), a najlepszym bramkarzem uznano Mateusza Wilka (JSS Toruń).

W rozgrywkach biorą udział chłopcy z rocznika 2012 i młodsi oraz dziewczynki z rocznika 2011 i młodsze. Kolejne turnieje zaplanowano w Chełmży, Białych Błotach i Aleksandrowie Kujawskim. Wciąż jeszcze organizatorzy nie zdecydowali, w którym mieście odbędzie się wielki finał.

Bardzo się cieszymy, że młodzi piłkarze z tak wielką ambicją podchodzą do rywalizacji, a przy tym w bardzo sportowy sposób spędzają wolny czas, jednocześnie ucząc się historii. W trakcie naszych turniejów wątek sportowy przeplata się bowiem z historycznym, a młodzi zawodnicy mają okazję poznać bohaterów narodowych – dodaje Tyryłło.

Udział w turniejach jest bezpłatny, a na wszystkich czekają atrakcyjne nagrody. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Sosnowiec
-8.4°C
wschód słońca: 07:10
zachód słońca: 16:44
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sosnowcu

kiedy
2023-02-11 19:00
miejsce
Komin Music Cafe, Sosnowiec, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-12 16:00
miejsce
Sala Widowiskowo - Koncertowa...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-13 19:00
miejsce
Księgarnia, Sosnowiec, Stanisława...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-14 17:00
miejsce
Sala Widowiskowo - Koncertowa...
wstęp biletowany